Homepage
Písmo:   Malé  Střední  Velké  Největší
Domovská stránka / Zvlhčovače a odvlhčovače

Zvlhčovače a odvlhčovače

Zvlhčovače

Zvlhčovací zařízení používáme v různorodých prostředích na dovlhčení vzduchu na požadovanou vlhkost. Svůj význam mají jak u centrálních klimatizačních a větracích zařízení, tak v domácnostech, kde se zejména v zimě bez vlhčení vzduchu neobejdeme. Nevhodná relativní vlhkost může způsobit i zdravotní problémy. Použití kvalitního zvlhčovacího zařízení prospěje Vašemu zdraví, ale hlavně zdraví Vašich dětí, které jsou za potíže spojené s nedostatečnou vlhkostí mnohem náchylnější.

Zvlhčovače vzduchu se dále používají v galériích, archivech, laboratořích, grafických provozech, textilním průmyslu, při zpracování a skladování dřeva, ve sklenících, pekárnách, udírnách a dozrávárnách, parních saunách, chladících a skladovacích prostorách.


Odvlhčovače

Zařízení byla vyvinuta pro odvlhčování vlhkých místností a bazénů. Pracují na principu chladicího zařízení, které vlhký a teplý vzduch z místnosti nebo bazénové haly na chladiči podchladí. Studený chladič se orosí vodou vysráženou ze vzduchu, která se odvede.

Kondenzátor chladicího zařízení dohřeje studený a odvlhčený vzduch na teplotu nepatrně vyšší, než je v prostoru.
Zařízení se umísťují přímo do místnosti, kde přirozené větrání otevřením okna nevyhovuje. Jejich provoz přináší velké úspory provozních nákladů.

Poslat na e-mail ·  !!! POPTÁVKA !!!  ·  Reference
KLIMACOOL s. r.o., Orlická 318, 500 03 Hradec Králové, tel. +420 603 413 004, e-mail: info@klimatizace.eu
Redakční systém  Webdesign