Homepage
Písmo:   Malé  Střední  Velké  Největší
Domovská stránka / Zvlhčovače a odvlhčovače / Zvlhčovače parní - Hygromatik

HYGROMATIK – pro pevné použití

Zvlhčovače používáme v klimatizačních zařízeních na dovlhčení vzduchu na požadovanou vlhkost. V komfortní klimatizaci se zvlhčovače nepoužívají. Svůj význam mají u centrálních klimatizačních a větracích zařízení, kde se zejména v zimě bez vlhčení vzduchu neobejdeme.

Zvlhčovače vzduchu se dále používají v galériích, archivech, laboratořích, grafických provozech, textilním průmyslu, při zpracování a skladování dřeva, ve sklenících, pekárnách, udírnách a dozrávárnách, parních saunách, chladících a skladovacích prostorách. Zvlhčovače se dodávají v různém provedení:

Parní s elektrickým vyvíječem

zvlhcovani_1.jpg
Vodní rozprašovací s rotujícím kotoučem

zvlhcovani_3.jpg
Parní přímé, do potrubí

zvlhcovani_2.jpg
Při výběru zvlhčovače je třeba provést vodní bilanci v místnosti a zvolit zařízení o příslušném výkonu. Výkon zvlhčovače se udává v kg vodní páry za hodinu.

Problémy se mohou vyskytnout i v souvislosti s tvrdostí vody. Veškeré minerály obsažené ve vodě se u rozstřikovacích zvlhčovačů dostanou do prostoru a mohou významně zvýšit prašnost. Z toho důvodu se ke zvlhčování používá v případech, kde je to nutné, voda demineralizovaná nebo kontinuálně upravovaná.
Poslat na e-mail ·  !!! POPTÁVKA !!!  ·  Reference
KLIMACOOL s. r.o., Orlická 318, 500 03 Hradec Králové, tel. +420 603 413 004, e-mail: info@klimatizace.eu
Redakční systém  Webdesign